מאמרים

מתנות! - חלק II


אפשר לחסוך את כאבי הראש ולהביא צ'ק או שובר מתנה לחנות כלשהי, זה בהחלט מכובד וראוי ולפעמים גם אנשים מעדיפים זאת כי אין להם צורך במתנה כזו או אחרת, וכסף תמיד טוב לקבל.
נעבור לצד השני, מי מאיתנו לא אוהב לקבל מתנות? אני מאמין שרוב האנשים בעולם (בידיעה שתמיד יש יוצא מן הכלל) אוהבים לקבל מתנות מכל הסוגים ומכל בן אדם קרוב אליהם. ישנם כאלה שאוהבים לקבל מתנות בגלל היצירתיות שבקניית המתנה ויש אחרים שמרגישים נבוכים מהעובדה שהם קיבלו מתנה.
ישנן גם מתנות-פיצויים אותן אנחנו מקבלים לאחר שקיבלנו שירות לקוי, נפגענו כתוצאה מדבר כזה או אחר ואפילו לצורך הרגעתנו. אנשים משתמשים בשיטה זו כי הם יודעים שלרוב היא עובדת ומשרתת את שני הצדדים.
מקרה נוסף וקצת יוצא דופן הוא במידה ואנחנו נפגעים בטיפול רפואי אותו קיבלנו והוא לא הושלם בהצלחה. האם מישהו שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית זכאי לקבל מתנה כפיצוי, איך נגדיר רשלנות רפואית במקרה כזה?
האם מישהו שעבר ניתוח ו- "הניתוח הצליח, אבל החולה נפטר" נחשב מקרה כזה? אם הרופא עשה את כל שביכולתו כדי שהרופא יהיה בסדר, אין זו אשמתו. אם הרופא זלזל בשלב כלשהו בתהליך או שמא עסק בדברים נוספים במהלך טיפול- ודאי שיש פה רשלנות רפואית.

חזרה לחלק ראשון